KONST / Litografier / Färglitografi 12156318
*
nr 1215 6318
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 20:05:47
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs mer om Richard Mortensen
nr 1215 6318
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49